Гербарій
Гербарій ботанічного саду (KWHA) було засновано у 1948 році, за рішенням Ради ботанічних садів України та Молдови створити на базі довідкового гербарію видатного вченого-ботаніка, професора С.С. Харкевича центральний гербарій рослин, представлених у насадженнях і колекціях України і Молдови. Його основу склала кавказька колекція С.С. Харкевича. Створення та упорядкування Гербарію припало на період активного збирання посадкового матеріалу для живих колекцій ботаніко-географічних ділянок. Гербарна колекція на той час вже складала понад 5 тис. видів природної флори колишнього СРСР, що становило близько 30 тис. аркушів. Рослини гербаризували головним чином під час експедицій, де науковці збирали насіння та вихідний посадковий матеріал для інтродукційної роботи. Гербарні зразки слугували документацією зібраного в польових умовах природного матеріалу.
Гербарні фонди розміщені за системою відомого знавця кавказької флори А.А. Гроссгейма. За роки існування Гербарію створена колекція більш ніж 12 тисяч видів вищих рослин, що належать до 240 родин (близько 155 тисяч аркушів), є великий обмінний фонд. Гербарій ботанічного саду за кількістю зразків є одним з найбільших в Україні. Лише колекції гербаріїв Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, Львівського та Чернівецького університетів, Природознавчого музею у Львові та Нікітського ботанічного саду в Криму перевершують його за кількістю зразків.
Серед колекцій гербарію найкраще представлені види флори України. Велику цінність мають колекції з окремих заповідних територій – Михайлівської цілини, Хомутовського степу, Кам’яних могил, Чорноморського біосферного заповідника. Широко представлена флора Полісся, зокрема Овручсько-Словечанського кряжу, Поліського природного заповідника та Поділля, особливо Медоборів. Гордістю нашого Гербарію є найбільша в Україні колекція кавказької флори. Великою кількістю гербарних зразків представлені рослини із Середньої Азії та Казахстану, Далекого Сходу. Зарубіжна флора представлена також колекціями з Польщі, Угорщини, Болгарії, Фінляндії, Франції, Великої Британії, Канарських островів, Америки, Ірану, Індії, Кореї.
В колекції розоцвітих є гербарні аркуші, що датовані 1877 -1918 рр. Це 284 аркуші 99 видів троянд, які зібрані в Саксонії, Тюрінгії, Брауншвейзі, Британії. Зразки добре збереглися і мають велику історичну цінність.
За роки свого існування Гербарій ботанічного саду став джерелом вивчення як окремих родин, родів та видів рослин, так і природних флор в цілому. Саме тому він має значну наукову цінність. Поповнення колекцій Гербарію здійснюється за рахунок збирання інтродукованих рослин кураторами ботаніко-географічних ділянок, зразків, зібраних під час експедицій, відряджень та співпраці та обміну з іншими науковими установами.