Актинідія (Actinidia) – нова високовітамінна плодова культура, селекція якої ведеться на основі 5 інтродукованих з Далекого Сходу видів: A. kolomicta, A. arguta, A. purpurea, A. polygama, A. chinensis. На їх основі створені високовітамінні сорти – ‘Сентябрьская’, ‘Фігурна’, ‘Пурпурова садова’, ‘Київська гібридна’, ‘Київська крупноплідна’ (селекціонер І.М.ШАЙТАН).
Лимонник китайський (Schisandra chinensis) – плодова і лікарська рослина з Далекого Сходу. Плоди діють як тонізуючий засіб, ефективний адаптоген. Успіхом користується створений в саду сорт ‘Садовий’ з високим вмістом вітаміну С.
Дерен справжній, або кизил (Cornus mas) – цінна плодова і лікарська рослина. В НБС ім. М.М.Гришка д.б.н. С.В.КЛИМЕНКО виведено 14 зимостійких, крупноплідних сортів кизилу: ‘Лук’янівський’, ‘Елегантний’, ‘Семен’, ‘Євгенія’, ‘Олена’, ‘Світлячок’, ‘Володимирський’ та інші з середньою масою плодів 4-6 г з середнім урожаєм з дерева від 40 до 70 кг.
Айва довгаста (Cydonia oblonga) поширена в основному на півдні України. У Ботанічному саду створено 5 зимостійких сортів: ‘Академічна’, ‘Студентка’, ‘Подарунок онуку’, ‘Марія’, ‘№ 18 Кащенка’. Середня маса 220-350 г, урожай з дерева 50-80 кг.
Лох багатоквітковий, або гумі (Elaeagnus multiflora) – плодова культура, що має поширення в Китаї, Японії, Кореї. Плоди масою 1-2 г, кислувато-солодкі на смак, корисні при шлунково-кишкових захворюваннях, поліпшують кровопостачання і мають тонізуючу дію.
Хеномелес японський (Chaenomeles japonica) – нова плодова культура. В Ботанічному саду створено 4 сорти: ‘Вітамінний’, ‘Караваєвський’, ‘Помаранчевий’, ‘Цитриновий’ (селекціонери С.В.КЛИМЕНКО, О.М.НЕДВИГА). Сорти адоптовані до умов півночі України, щорічно рясно плодоносять, практично не пошкоджуються взимку. Цінується за дієтичні властивості, відмінні смакові якості і приємний аромат.
Сорти персика, абрикоси, аличі створені на північній межі зростання південних плодових культур і мають високу зимостійкість. Селекцією сортів і форм кісточкових займались І.М.ШАЙТАН, Л.М.ЧУПРИНА, І.К.КУДРЕНКО. В реєстр сортів України внесено 12 сортів персика, 2 сорти абрикоси та 1 сорт аличі.
Персик звичайний (Persica vulgaris) в колекції представлений сортами: ‘Дружба’, ‘Дніпровський’, ‘Пам’ять Шевченка’, ‘Рум’яний’, ‘Славутич’, ‘Лісостеповий’, ‘Подарунок Києва’, ‘Любимець’ та ін. придатними для вирощування на північній межі зростання культури з високоякісними плодами, придатними для вживання у свіжому і консервованому вигляді з високими харчовими і лікувально-профілактичними властивостями.
Абрикоса звичайна (Armeniaca vulgaris) представлена сортами селекції НБС – ‘Пам’ять Кащенка’, ‘Ботсадівський’, ‘Пам’ять Гродзінського’, які дають високі врожаї крупних плодів з високими смаковими якостями.
Рід Горобина (Sorbus L.) представлений в колекції 4 видами: горобина звичайна (Sorbus aucuparia), берека, або глоговина (S. torminalis), горобина фінська (S. fennica) та горобина домашня, садова або кримська (S. domestica). Крім того в колекції є сорти: ‘Лікерна’, ‘Гранатна’, ‘Сорбінка’, ‘Невєжинська’, ‘Алая крупная’ та ін. з високим вмістом біологічно-активних речовин.