Орлов М. І.

Орлов М. І.

Біографія вченого

Орлов Михайло Іванович – селекціонер клематисів, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник (16.11.1918, с. Щучьє Осташевського району Калінінської обл. (Росія) – 6.09.2000, Київ). У Центральному республіканському ботанічному саду (ЦРБС) АН УРСР (нині – Національний ботанічний (НБС) сад імені М.М. Гришка НАН України) працював у з 1947 р. по 1988 р.

З 1938 р. по 1947 р. (з перервою під час Другої світової війни, інвалід війни) вчився у Лісотехнічній академії у Ленінграді за фахом «інженер міського зеленого будівництва». Після її закінчення у вересні 1947 р. переїхав до Києва, де ще під час навчання проходив переддипломну практику під керівництвом Л.І. Рубцова. Пройшов шлях від старшого квітникаря відділу декоративного садівництва до старшого наукового співробітника та заступника директора Ботанічного саду з зеленого будівництва (1966–1972) та зав. відділом квітникових та оранжерейних рослин (1971–1974). Займався будівництвом  експозиційних ділянок «Партер» та «Квітникова гірка». Під час навчання в аспірантурі у відділі дендрології (керівник Л.І. Рубцов) брав активну участь в експедиціях відділу по обстеженню старовинних парків України. Готуючи дисертаційну роботу за темою «Біологічні особливості витких видів родів клематис в зв’язку з культурою цих рослин в УРСР» побудував унікальну ділянку витких рослин. У 1962 р. захистив дисертацію та став кандидатом біологічних наук, а у 1965 р. отримав наукове звання старшого наукового співробітника за спеціальністю «ботаніка».

У 1985 р. колекція зібраних ним ліан складала 126 видів та різновидів, 58 сортів та 61 гібрид клематисів власної селекції. Селекційною роботою займався з 1961 р. Його сорти користувалися величезною популярністю серед квітникарів. На жаль, Михайло Іванович не оформив документів на більшість своїх гібридів. Лише 4 сорти отримали у 1988 р. авторські свідоцтва. А сорт Восток, виведений ще 1963 р., у 2000 р. був відзначений нагородою (іменна медаль та сертифікат до неї)  від «British Clematis Society». Вперше розробив та впровадив методику вирощування гібридних клематисів без укриття в зимовий період не тільки для України, а й Москви та Ленінграда. Автор близько 40 наукових праць. На протязі 15 років викладав на курсах майстрів квітникарства та декоративного садівництва при ЦРБС, а 4 роки (з 1971 р.) керував ними. За цей час було підготовлено близько 600 майстрів декоративного садівництва для всієї України. 

Допоможемо у створенні ладшафтного дизайну!

Консультаціїї з садівництва, продаж посадкового матеріалу, доглят та проектування ландшафтів
Всі права захищено © 2020 Розроблено на основі Zerum.com.ua, НБС ім. М.М.Гришка