Розоцвіті

  • Дендрарій

Ця ділянка дендрарію одна з найємкіших і нараховує близько 250 видів і форм. Найчисельнішим родовим комплексом на ділянці є Глід (Crataegus L.) – 41 вид і форма, Таволга (Spiraea L.) – близько 30, Яблуня (Malus Mil.), – 25 видів, Груша (Pirus L.) – 13, Горобина (Sorbus L.) – 12 та ін. Ділянка затишна і приносить велику насолоду під час масового цвітіння, переважно наприкінці квітня – в травні. Не без підстав значна кількість цих рослин вважається красивоквітучими.

Надзвичайно гарна квітуча алея з хеномелесів (Chaenomeles japonica Lindl. та Chaenomeles maulei (Mast.) C.K. Snheid.) – починаючи з кінця квітня; трохи пізніше милують око білосніжні хмаринки цвіту Екзохорд (Exochorda Lindl.) та жовті китиці Керіі японської махровоквіткової. З початку травня екзотичні яблуні, вишні та груші, завдяки пурпуровим листкам в окремих та білорожевим численним квітам. А таволги квітують починаючи з ранньої весни (білоквіткові) до кінця літа (рожевоквіткові). Окрім цього, серед них можна побачити гарні декоративні форми з різним забарвленням та формою листків як навесні, так під час осінньої зміни кольорів. (Таволга японська золотиста, т.я. золотисте полум’я, т.я. широколиста). Також серед них є як карликові (сланкі) – близько 20 – 30 см, так і великі кущі – до 4 – 5 м заввишки.

Не менш приваблива ділянка і восени – під час достигання плодів. Декоративності ділянці надають яскраві плоди різного розміру та кольору яблунь, груш, горобини, кизильника, піраканти, фотінії. Більшість яблунь завдяки неопадаючим плодам декоративні і в зимку. В цей період приваблива вічнозелена піраканта зі своїми яскравими плодами та окремі напіввічнозелені кизильники.

Тут також можна побачити низку екзотичних рослин і з інших родин, переважно теплолюбних. Це: стиракс та птеростиракс, гамамеліси, хмелеграб, багряник, будлея, залізне дерево та інші. Гамамеліси квітують взимку – лютий, березень; стиракс та птеростиракс (дерева) в червні, квіти останнього зібрані в великі білі грона.

Галерея - Розоцвіті

Всі права захищено © 2020 Розроблено на основі Zerum.com.ua, НБС ім. М.М.Гришка